ZdravéFit Recepty
Sleduj mě
Skořicovo-broskvová kukuřičná kaše

Skořicovo-broskvová kukuřičná kaše

Chcete-li pro změnu k snídani nahradit ovesnou kaši něčím jiným, zkuste například tuto zdravou skořicovo-broskvovou kukuřičnou kaši. Rovněž vás pořádně zasytí na několik hodin a určitě si na ní i pochutnáte. Připravit si ji můžete s libovolným mlékem, ať už kravským či rostlinným (doporučuji rostlinné mléko, například ořechové, kokosové či ovesné) - stále bude chutnat výborně.

Tato zdravá kukuřičná kaše je bohatá na vitamíny B skupiny, vitamín A, D, fosfor, železo, selen i hořčík. Je ideální k snídani, protože její příprava je extrémně jednoduchá a rychlá, ale zároveň vás kaše zasytí na delší dobu a vy se tak můžete nastartovat do nového dne plni energie. Potřebujete pouze 5 ingrediencí, z toho dvě jsou samozřejmě kukuřičná kaše a vámi zvolené mléko. Kaše je slazená pouze medem, ale pokud chcete snížit množství sacharidů, můžete med vynechat či nahradit jej stévií. Skořicovo-broskvová kukuřičná kaše je nízkokalorická a nízkotučná.

Přidejte si do kaše kousek skořice, která ji obohatí o novou chuť a vůni. Tato kukuřičná kaše je výborná s nakrájenou broskví, ale použít můžete samozřejmě jakékoli jiné oblíbené ovoce. Posypte ji ještě ořechy, rozinkami, případně dalším sušeným ovocem a podávejte teplou. Samozřejmě, můžete si vytvořit i jiné verze podle vaší fantazie - kukuřičnou kaši k snídani si určitě zamilujete :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.díl (koupíte zde).

Snídaňové kaše a fit proteiny

Ingredience

Kniha Rychle a fit

Postup

  1. Polentu v kastrůlku smícháme se skořicí, medem a mlékem a za stálého míchání přivedeme kaši k varu.
  2. Trochu stáhneme plamen a mícháme tak dlouho, dokud nedosáhneme požadované konzistence.
  3. Pokud je zapotřebí, přilijeme ještě trochu mléka. Hotovou kaši nalijeme do misky, povrch ozdobíme nakrájenou broskví a servírujeme.
  4. Na závěr kaši můžeme posypat rozinkami a ořechy.

Zůstaňme v kontaktu

Jednou týdně dostaneš výběr fit receptů na svůj email.

Lucia Wagner
Čas přípravy10 minut
Vydatnost1 porce
Nutriční hodnoty /
KCal358 KCal
Sacharidy72 g
Vláknina1 g
Bílkoviny12 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Já jsem Lulu a s láskou pro vás tvořím tyto zdravé a chutné fit recepty. Mým cílem je ukázat vám, že jíst zdravě a fit se dá opravdu jednoduše, chutně a hravě. Tak pojď nějakou dobrotu zkusit také!

Lucia Wagner

Diskuse k receptu